KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16693010
nr 1669 3010
Theresia Jansson
(1867-1941), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad, daterad Maj -91. Olja på duk, 123x143 cm. Yttermått inklusive ram: 150x170 cm
Theresia Ekblom, svensk målare och tecknare född Jansson i Stockholm 1867, död 1941.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 16 december 2024
kl 18:35:17
16/12 15:18:48
Theresia Jansson
Läs mer om Theresia Jansson